Wieczór z teatrem i piosenką w kinie ,,BAJKA”

W niedzielę (26 listopada) na deskach sali widowiskowo – kinowej „BAJKA” w Poraju wystąpił „Teatr Letniskowy U Hrabiny” z Żarek Letniska. „Jesienna nostalgia czyli lata żal” oraz „Śmieszne scenki i Starszych Panów Piosenki” złożyły się na spektakl oparty na tekstach wybitnych artystów.

Przedstawienie zgromadziło wielu wspaniale reagujących widzów. Miłośnicy teatru mieli okazję spędzić w przyjemny sposób niedzielny, jesienny wieczór. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju. Pierwszy spektakl „Jesienna nostalgia czyli lata żal” składał się z wakacyjnych wspomnień i starych, jesiennych przebojów wszystkim doskonale znanych. Przedstawiono także klasykę literatury K.I Gałczyńskiego „Wiosna Wróci Baronowo” oraz „List Tatiany do Eugeniusza Oniegina” z poematu Eugeniusz Oniegin – A. Puszkina. Drugi spektakl „Śmieszne scenki i Starszych Panów Piosenki” zawierał teksty Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Edwarda Dziewońskiego oraz piosenki z „Kabaretu Starszych Panów”.Widzowie mogli przypomnieć sobie mistrzowskie wykonania – „ikon” kabaretu: Ireny Kwiatkowskiej i Wiesława Michnikowskiego.
Pomysłodawcą scenariusza i reżyserem spektaklu jest Henryka Święcicka – Chołdyk.
Na scenie mieliśmy przyjemność oglądać: Marylę Będkowską, Annę Winkler, Kasię Gocyłę, Henrykę Święcicką – Chołdyk, Juliana Hadzińskiego, Andrzeja Będkowskiego oraz Sebastiana Żurawskiego.
Wszyscy aktorzy otrzymali kwiaty, które wręczyła dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk dziękując wszystkim widzom za przyjęcie zaproszenia na spektakl, a aktorom gratulując pomysłu na wykreowanie swoich ról, talentu i pasji.
Już wkrótce (7 grudnia) „Teatr Letniskowy u Hrabiny” wraz z zespołem „Szalona Piątka Plus” będzie reprezentował Gminny Ośrodek Kultury w Poraju na I Festiwalu Ludzi Szczęśliwych „Proskenion” w Chorzowie.