„SZALONA PIĄTKA PLUS” PONOWNIE TRIUMFUJE W KRAKOWIE!

W Krakowie, 16 -17 czerwca 2018 r., odbył się V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Organizatorem Festiwalu była Fundacja Artystyczna Cantito. Zespół „Szalona Piątka Plus”, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury im. J. Gniatkowskiego w Poraju,

już po raz trzeci brał udział w tym Festiwalu i po raz trzeci odniósł sukces. W kategorii duety i zespoły wokalne został jedynym nagrodzonym podmiotem wykonawczym.

[- Wyśpiewałyśmy nagrodę w postaci dziesięciogodzinnej sesji w studiu nagrań! Zostałyśmy wyróżnione jako jedyne spośród pięciu wyłonionych w eliminacjach, a następnie biorących udział w koncercie finałowym festiwalu, duetów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Wykonałyśmy dwa utwory: „Polska Madonna” z rep. Maryli Rodowicz oraz „Po prostu bądź” z rep. zespołu Maanam. Towarzyszyła nam ogromna trema, bo choć atmosfera tego festiwalu jest wspaniała, niezwykle ciepła i przyjazna, to czułyśmy presję spowodowaną rangą miejsca (legendarna „Piwnica pod Baranami”). Bardzo starałyśmy się wypaść jak najlepiej wokalnie, ale przede wszystkim przekazać w opracowanych i zaaranżowanych przez nas utworach to, jakie jesteśmy, opowiedzieć jak najlepiej treść, zawartą w wykonywanych przez nas piosenkach, po prostu wyrazić siebie i cieszymy się, że właśnie za to wszystko zostałyśmy docenione. Usłyszałyśmy wiele miłych i ciepłych słów] – powiedziała Katarzyna Olszewska – członki zespołu „Szalona Piątka Plus”.

W skład festiwalowego jury weszli: autorka, kompozytorka i wokalistka Barbara Stępniak -Wilk; pieśniarka, artystka Piwnicy pod Baranami – Agata Ślazyk; kompozytor, pianista związany od lat z Piwnicą pod Baranami – Tomasz Kmiecik.

Gratulujemy „Szalonej Piątce Plus” kolejnych sukcesów i dziękujemy za wspaniałą promocję Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminy Poraj.

Fot. R. BĄCZYŃSKI