34 3145 548 530 210 560

JURAJSKA NOC KABARETOWA

      W minioną sobotę (15 lipca) po raz pierwszy w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku, odbyła się Jurajska Noc Kabaretowa. To wyjątkowe show stworzyły trzy wyśmienite kabarety:

WEŹRZESZ”, „DNO” i Konrad „KONY” Czarkowski. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Gminny Ośrodek Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju, a honorowy patronat objął Wójt Gminy Poraj – Łukasz Stachera.

W rolę prowadzących tego wieczoru wcielili się członkowie Kabaretu „Weźrzesz”, czyli Aneta Kwapisz i Jarek Pająk, którzy zainaugurowali Jurajską Noc Kabaretową.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Konrad „Kony Puppets”Czarkowski, finalista polskiego „Mam Talent” oraz półfinalista edycji brytyjskiej tego telewizyjnego show. Prezentując własnoręcznie wykonane lalki naturalnych rozmiarów, w doskonały sposób parodiował światowe gwiazdy muzyki pop, a w trakcie Jurajskiej Nocy Kabaretowej licznie zgromadzona publiczność mogła go zobaczyć w trzech odsłonach. Kolejną gwiazdą, która rozbawiła publiczność był Kabaret „Weźrzesz”. Jest on jedną z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Nagrodzeni na najbardziej prestiżowych festiwalach i przeglądach kabaretowych. Finaliści Paki oraz zdobywcy wielu innych nagród.

Kolejnym wykonawcą, który przejął władanie nad widownią był doskonale znany Kabaret „DNO”, który w Gminie Poraj gościł już nie po raz pierwszy. Formacja ta powstała w 1996 roku w Dąbrowie Górniczej. Od samego początku mocno wyróżniają się na tle innych kabaretów. Kabaret DNO na scenie zaskakuje wyszukanym pomysłem, nietuzinkowymi rozwiązaniami scenicznymi, a przede wszystkim formą popartą rekwizytem, kostiumem i zawsze bogatą ścieżką dźwiękową. Nazwa kabaretu to skrót, wbrew wszelkim spekulacjom i plotkom, który został zaczerpnięty od pierwszych liter słów: Dynamiczni, Nieprzewidywalni i Oryginalni i tak też działo się na scenie Jurajskiej Nocy Kabaretowej.

Każdy z występujących na scenie artystów otrzymał z rąk dyrektor GOK – Magdaleny Ryziuk-Wilk specjalne statuetki. „WEŹRZESZ” i Konrad „KONY” Czarkowski otrzymali od Wójta Gminy Poraj – Łukasza Stachery tytuł „Przyjaciela Gminy Poraj”, a „DNO” jako że „Przyjacielem Gminy Poraj” jest już od roku 2012, otrzymało podziękowania za uświetnienie swoim rewelacyjnym występem Jurajskiej Nocy Kabaretowej.

[- Mam niewątpliwą przyjemność wręczyć te specjalne wyróżnienia i podziękowania w imieniu wszystkich mieszkańców naszej Gminy, którzy w ten sposób pragną zostać w życzliwej pamięci występujących u nas artystów, a także w nadziei na kontynuację naszej współpracy w latach następnych]- mówiła ze sceny dyrektor GOK.

Na widowni przed amfiteatrem w Żarkach Letnisku zasiadła bardzo zróżnicowana pod względem wieku publiczność, a świadczy to o szerokiej grupie odbiorców, do których było adresowane to kabaretowe przedsięwzięcie. Ponoć z kabaretów nie potrafią się śmiać tylko pesymiści, więc mamy pewność, że w sobotni wieczór bawili się z nami sami optymiści, którym dziękujemy za obecność!

Siła i wyjątkowość Jurajskiej Nocy Kabaretowej została zapamiętana poprzez niezwykły, bezpośredni kontakt artystów z publicznością i wspólne oklaskiwanie – NAWET! – przejeżdżających pociągów.

Dyrektor GOK – Magdaleny Ryziuk – Wilk składa podziękowania sponsorom tego przedsięwzięcia: Hotelowi „Kinga” z Żarek Letniska, Firmie „Drutex” – „Okna Toruński” z Żarek Letniska , Spółce „Poreco” z Poraja, Firmie „Sokpol” z Myszkowa, Firmie „Termoklima” z Żarek Letniska, Przedsiębiorstwu „Monolit” z Myszkowa, Firmie „GAMA” – Monika Nowosadko z Myszkowa oraz Pizzerii „Zosieńka 1935” z Żarek Letniska.

[- Dziękuję również pracownikom Urzędu Gminy Poraj i Centrum Integracji Społecznej za pomoc podczas organizacji Jurajskiej Nocy Kabaretowej, a Ochotniczej Straży Pożarnej z Żarek Letniska za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników tej imprezy]- mówi dyrektor M. Ryziuk-Wilk.

Dziękujemy patronom medialnym: Gazecie Myszkowskiej, Kurierowi Zawierciańskiemu, Telewizji Orion, Dziennikowi Zachodniemu, Gazecie Częstochowskiej, i TV Region, Kurierowi Porajskiemu i Radiu Jura.